Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Syd giv
alla i zon
75
EDkn83
KD94
E5
K2
962
Ekn2
D7432
ED63
4
8765
K1096
kn10984
K1075
103
kn8

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N36976
S36976
Ö95364
V96364
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Lennart Lindahl Bengt Brynell - Åke Hansson 4 N= 6 620 43/3
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 4 N= 5 620 43/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Agneta Johansson - Lena Jeppsson 4 N= 8 620 43/3
Lars Jarming - Monica Lannerud Sverker Sköld - Berit Ahlquist 4 N= 8 620 43/3
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Östen Svantesson - Mats Holm 4D V-1 E 200 38/8
Kristi Meier - Per Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N+2 8 170 30/16
Göran Öhrn - Stig Persson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 3 N+1 8 170 30/16
Gunilla Oredsson - Eva Karlsson Olle Persson - Jan Clementsson 3 N+1 8 170 30/16
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 N+1 6 170 30/16
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 2 N+2 4 170 30/16
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 N+1 8 170 30/16
Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson Bertil Hansson - Stig Unoson 3 N+1 7 170 30/16
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 N= K 140 17/29
Anita Olofsson - Monica Wester Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N= E 140 17/29
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3 N= 9 140 17/29
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 3 N= 6 140 17/29
Christina Kronlund - Thomas Ålander Gun Bellander - Ebon Agvard 3 N= 6 140 17/29
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Bertil Cohen - Jörgen Cohen 3 N= 6 140 17/29
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 2 N= 6 110 9/37
Ulla Öberg - Mona Andersson Bo Hedberg - Thore Lindström 2 N= 3 110 9/37
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1 N= 6 80 6/40
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Yngve Jarl - Elsie Hägg 4 N-1 9 -100 3/43
Monica Lessing - Birgit Larsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 N-1 9 -100 3/43
Birgit Hartman - Elsa Olsson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 3 Ö+1 E -130 0/46