Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Väst giv
alla i zon
10
D763
10643
EK43
Kkn9876
1094
E
kn95
D543
52
KDkn9872
E2
EKkn8
5
D108762

Optimalt kontrakt: 6D V-2 500
 NT
N12311311
S12310311
Ö191102
V191102
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 5D N+1 E 950 46/0
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 4D Ö-3 E 800 44/2
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 S+1 E 620 42/4
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 3 N+2 K 200 37/9
Bertil Hansson - Stig Unoson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D Ö-1 E 200 37/9
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 5D V-1 E 200 37/9
Jan Schneider - Hans-Göran Olsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 5D V-1 K 200 37/9
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 4 S+2 E 170 32/14
Birgit Hartman - Elsa Olsson Monica Lessing - Birgit Larsson 5 Ö-1 E 100 29/17
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lars Jarming - Monica Lannerud 5 Ö-1 E 100 29/17
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Sverker Sköld - Berit Ahlquist 3 S-1 E -100 26/20
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Iréne Carlsson - Rasma Svensson 3 Ö+1 E -130 23/23
Bengt Brynell - Åke Hansson Agneta Johansson - Lena Jeppsson 3 Ö+1 E -130 23/23
Kristi Meier - Per Nilsson Bo Hedberg - Thore Lindström 3 V+1 E -170 20/26
Goldy Ramklint - Gerd Lindström Bertil Cohen - Jörgen Cohen 4 S-2 E -200 18/28
Göran Öhrn - Stig Persson Anita Olofsson - Monica Wester 2 V+4 E -230 16/30
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 4 V= E -620 8/38
Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson Olle Persson - Jan Clementsson 4 V= E -620 8/38
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Öberg - Mona Andersson 4 V= E -620 8/38
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 V= K -620 8/38
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 4 V= E -620 8/38
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V= K -620 8/38
Gun Bellander - Ebon Agvard Östen Svantesson - Mats Holm 4 V= E -620 8/38
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Yngve Jarl - Elsie Hägg 4D Ö= E -710 0/46