Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Väst giv
Ö-V i zon
kn1094

D854
EK952
62
Ekn43
E973
1073
EK75
KD1097
Kkn106
D83
8652
2
Dkn864

Optimalt kontrakt: 7D N-8 -2000
 NT
N91052
S91052
Ö4111378
V4111378
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Ebon Agvard Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 6 Ö-2 2 200 45/1
Östen Svantesson - Mats Holm Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 5 Ö-2 D 200 45/1
Lars Jarming - Monica Lannerud Goldy Ramklint - Gerd Lindström 3 N= E 110 42/4
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Bo Hedberg - Thore Lindström 5 Ö-1 2 100 39/7
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 6 Ö-1 2 100 39/7
Kristi Meier - Per Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 5 N-2 E -100 36/10
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 Ö+1 2 -170 34/12
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 5 N-4 7 -200 32/14
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 Ö+4 2 -260 30/16
Olle Persson - Jan Clementsson Anita Olofsson - Monica Wester 6D N-3 E -500 28/18
Iréne Carlsson - Rasma Svensson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 4 Ö= D -620 26/20
Rutger Persson - Lennart Lindahl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+1 8 -650 19/27
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö+1 2 -650 19/27
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö+1 2 -650 19/27
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Ulla Öberg - Mona Andersson 4 Ö+1 2 -650 19/27
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Sverker Sköld - Berit Ahlquist 4 Ö+1 2 -650 19/27
Monica Lessing - Birgit Larsson Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 4 Ö+1 D -650 19/27
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 4 Ö+2 2 -680 9/37
Göran Öhrn - Stig Persson Yngve Jarl - Elsie Hägg 4 Ö+2 4 -680 9/37
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 4 Ö+2 2 -680 9/37
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bertil Hansson - Stig Unoson 4 Ö+2 2 -680 9/37
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bengt Brynell - Åke Hansson 4 Ö+3 2 -710 3/43
Birgit Hartman - Elsa Olsson Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 4 Ö+3 2 -710 3/43
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 6 V+1 2 -1460 0/46