Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Syd giv
ingen i zon
D94
ED1043
D94
85
5
kn87652
EKkn53
4
kn76
K
1072
EKDkn102
EK10832
9
86
9763

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N33595
S33595
Ö89745
V89745
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bertil Hansson - Stig Unoson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 3NT S= E 400 46/0
Iréne Carlsson - Rasma Svensson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 4 Ö-6 9 300 43/3
Lars Jarming - Monica Lannerud Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 4D Ö-2 9 300 43/3
Jan Schneider - Hans-Göran Olsson Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 3NT Ö-5 8 250 40/6
Willy Landgren - Bibi Jönsson Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson 5 Ö-4 9 200 38/8
Göran Öhrn - Stig Persson Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 4 Ö-3 9 150 35/11
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 5 Ö-3 E 150 35/11
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 2 S+1 4 140 29/17
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3 S= E 140 29/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S= E 140 29/17
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 S= E 140 29/17
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT Ö-2 2 100 20/26
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 4 V-2 5 100 20/26
Yngve Jarl - Elsie Hägg Olle Persson - Jan Clementsson 4 Ö-2 E 100 20/26
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 4 Ö-2 E 100 20/26
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 Ö-2 E 100 20/26
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anita Olofsson - Monica Wester 5 Ö-1 E 50 13/33
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Monica Lessing - Birgit Larsson 4 Ö-1 E 50 13/33
Ulla Öberg - Mona Andersson Bengt Brynell - Åke Hansson 4 S-2 4 -100 8/38
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bo Hedberg - Thore Lindström 3 S-2 E -100 8/38
Gun Bellander - Ebon Agvard Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 4 N-2 E -100 8/38
Birgit Hartman - Elsa Olsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 V= 4 -130 4/42
Kristi Meier - Per Nilsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N-4 E -200 2/44
Sverker Sköld - Berit Ahlquist Bertil Cohen - Jörgen Cohen 2D N-3 E -500 0/46