Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Öst giv
alla i zon
kn10874
kn6
D2
D1073
KD52
E1083
Kkn53
4
E93
K542
8
Kkn982
6
D97
E109764
E65

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -620
 NT
N46344
S46344
Ö971099
V971099
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Oredsson - Eva Karlsson Agneta Johansson - Lena Jeppsson 2NT Ö-3 6 300 46/0
Ulla Öberg - Mona Andersson Anita Olofsson - Monica Wester 4 V-1 8 100 40/6
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Brynell - Åke Hansson 3 Ö-1 6 100 40/6
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Öhrn - Stig Persson 4 V-1 D 100 40/6
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V-1 Kn 100 40/6
Birgit Hartman - Elsa Olsson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 4 V-1 Kn 100 40/6
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Yngve Jarl - Elsie Hägg 2NT V= D -120 34/12
Kristi Meier - Per Nilsson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 3 V= D -140 29/17
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 Ö= E -140 29/17
Olle Persson - Jan Clementsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3 V= Kn -140 29/17
Bo Hedberg - Thore Lindström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V+1 Kn -140 29/17
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 S-2 4 -200 24/22
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N-4 8 -400 22/24
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 4 V= D -620 11/35
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 4 V= 10 -620 11/35
Gun Bellander - Ebon Agvard Sverker Sköld - Berit Ahlquist 4 V= D -620 11/35
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 4 V= D -620 11/35
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Östen Svantesson - Mats Holm 4 Ö= 6 -620 11/35
Bertil Hansson - Stig Unoson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 4 Ö= 6 -620 11/35
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V= D -620 11/35
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Lars Jarming - Monica Lannerud 4 Ö= 6 -620 11/35
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 4 V= Kn -620 11/35
Monica Lessing - Birgit Larsson Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 4 V= D -620 11/35
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 4D V= D -790 0/46