Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Nord giv
ingen i zon
kn76
E107
kn63
KD92
D85
Kkn42
ED5
E64
K4
D98
1098742
103
E10932
653
K
kn875

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N83576
S83576
Ö59757
V59757
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Ebon Agvard Willy Landgren - Bibi Jönsson 3 S= E 140 46/0
Yngve Jarl - Elsie Hägg Rutger Persson - Lennart Lindahl 1 S+1 7 110 43/3
Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 2 S= E 110 43/3
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 1NT V-2 2 100 38/8
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Östen Svantesson - Mats Holm 3NT V-2 K 100 38/8
Sverker Sköld - Berit Ahlquist Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT V-2 2 100 38/8
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 1NT V-1 2 50 31/15
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT V-1 2 50 31/15
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 1NT V-1 2 50 31/15
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT V-1 2 50 31/15
Anita Olofsson - Monica Wester Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S-1 E -50 25/21
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 3 S-1 5 -50 25/21
Kristi Meier - Per Nilsson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 1NT V= 2 -90 18/28
Ulla Öberg - Mona Andersson Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 1NT V= 2 -90 18/28
Göran Öhrn - Stig Persson Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 1NT V= 9 -90 18/28
Bertil Hansson - Stig Unoson Christina Kronlund - Thomas Ålander 1NT V= K -90 18/28
Lars Jarming - Monica Lannerud Monica Lessing - Birgit Larsson 1NT V= 7 -90 18/28
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 2 V+1 2 -110 11/35
Olle Persson - Jan Clementsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V= 4 -110 11/35
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Iréne Carlsson - Rasma Svensson 1NT V+1 9 -120 6/40
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bengt Brynell - Åke Hansson 1NT V+1 6 -120 6/40
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 1NT V+1 K -120 6/40
Bo Hedberg - Thore Lindström Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3 S-3 E -150 1/45
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 1NT V+2 7 -150 1/45