Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2014.04.06

Väst giv
Ö-V i zon
D6542
K8
9876
D4
kn10
EDkn103
43
K732
E983
942
1052
E105
K7
765
EKDkn
kn986

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N69576
S69576
Ö74867
V74867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Greta Beck - Gun Jönsson 3 V-2 200 32.0/0.0
Birgitta Möller - Jan Möller Kerstin Boberg - Per Boberg 1NT S+1 120 30.0/2.0
Maud Ihd - Gunilla Stöhr Catharina von Platen - Märta Mirow 2 S+1 110 26.0/6.0
Göran Andersson - Per-Ove Persson Monica Lessing - Birgit Larsson 2 N= 110 26.0/6.0
Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson Ulla Öberg - Monica Borg 2 S+1 110 26.0/6.0
Gunnar Flinta - Ruth Holm Viola Lindkvist - Ingvar Lindkvist 2 V-1 100 22.0/10.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Hallgerd Esping - Krister Esping 2 S= 90 20.0/12.0
Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson 1NT S-1 -50 16.0/16.0
Lena Stålbrink - Birgitta Reuterskiöld Gunvor Sällvik - Karin Amiel 2 S-1 -50 16.0/16.0
Margareta Eriksson - Birgitta Tham Gunilla Wallin - Christina Leander 3 S-1 -50 16.0/16.0
Marianne Falck - Berit Kallstenius Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 2 S-2 -100 10.0/22.0
Bo Persson - Nils-Erik Larsson Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson 3 S-2 -100 10.0/22.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson 3 S-2 -100 10.0/22.0
Claes Nilsson - Rutger Persson Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark 2 V= -110 5.0/27.0
Marie-Louise Norking - Birgitta Anderberg Birgitta Lundquist - Göran Lundquist 2 V= -110 5.0/27.0
Eva Francke - Liv Wollin Bo Mårtensson - Bert Strandkvist 2 V+1 -140 2.0/30.0
Karin Löw - Britta Rafstedt Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4D N-3 -500 0.0/32.0
Jane Brändemar - Göran Brändemar   - -/13.0