Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2014.04.06

Öst giv
ingen i zon
109
KD109543
E96
3
K6

kn10753
K97654
87542
kn82
KD
Ekn2
EDkn3
E76
842
D108

Optimalt kontrakt: 5D Ö-1 100
 NT
N341069
S341069
Ö108263
V108263
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Marie-Louise Norking - Birgitta Anderberg Gunvor Sällvik - Karin Amiel 4 N+1 450 32.0/0.0
Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin Bo Persson - Nils-Erik Larsson 4 N= 420 27.0/5.0
Greta Beck - Gun Jönsson Jane Brändemar - Göran Brändemar 4 N= 420 27.0/5.0
Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson 4 N= 420 27.0/5.0
Ulla Öberg - Monica Borg Göran Andersson - Per-Ove Persson 4 N= 420 27.0/5.0
Bo Mårtensson - Bert Strandkvist Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson 2 N+3 200 21.0/11.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Gunilla Wallin - Christina Leander 3 N+2 200 21.0/11.0
Eva Francke - Liv Wollin Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N+1 170 18.0/14.0
Birgitta Lundquist - Göran Lundquist Maud Ihd - Gunilla Stöhr 1NT N+2 150 16.0/16.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson 4 N-1 -50 8.0/24.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lena Stålbrink - Birgitta Reuterskiöld 4 N-1 -50 8.0/24.0
Margareta Eriksson - Birgitta Tham Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 N-1 -50 8.0/24.0
Kerstin Boberg - Per Boberg Viola Lindkvist - Ingvar Lindkvist 5 N-1 -50 8.0/24.0
Hallgerd Esping - Krister Esping Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson 4 N-1 -50 8.0/24.0
Birgitta Möller - Jan Möller Karin Löw - Britta Rafstedt 4 N-1 -50 8.0/24.0
Gunnar Flinta - Ruth Holm Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-1 -50 8.0/24.0
Catharina von Platen - Märta Mirow Claes Nilsson - Rutger Persson 4 N-2 -100 0.0/32.0
Marianne Falck - Berit Kallstenius   - -/15.1