Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.04.18

Syd giv
Ö-V i zon
Jack
kn1074
EK
Ekn95
1043
Jack
K9
102
D1086
Dkn952
Jack
ED53
98743
K73
7
Jack
862
Dkn65
42
EK86

VästNordÖstSyd
JackJackJackJack
    

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N76787
S76788
Ö66655
V67655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Inger Hermansson - Anita Ekberg 1NT S+2 2 150 30/0
Gunilla Ljung - Ebon Agvard Gunvor Arrhén - Signe Gunnarsson 1NT S+1 D 120 25/5
Barbro Jönnson - Ingrid Modén-Öberg Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 2NT N= 9 120 25/5
Göran Nyqvist - Peter Perulf Louise Grandinsson - Christina Leander 2NT N= 9 120 25/5
Per Boberg - Kerstin Boberg Börje Dahlberg - Yvonne Elg 1NT S+1 2 120 25/5
Sonja Christensson - Bernt Christensson Alf Pihl - Rolf Sjödahl 1 N+1 7 110 20/10
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 Ö-1 E 100 18/12
Camilla Nielsen - Karen Nielsen Pyttsi Flodqvist - Wiviann Hassel 2NT N-1 2 -50 13/17
Lisbeth Ringdahl - Gun Persson Anders Olsson - Christer Ekberg 3 N-1 7 -50 13/17
Gunnar Andersson - Elsie Hägg Sven-Olov Flodqvist - Mats Berggren 2 N-1 9 -50 13/17
Inga Derving - Ulla Nilborn Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2NT N-1 7 -50 13/17
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Iréne Carlsson - Lena Jeppsson 2NT N-2 9 -100 6/24
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz 2 N-2 10 -100 6/24
Christina Westesson - Birgit Larsson Hasse Jiborn - Gunnel Jiborn 3NT N-2 4 -100 6/24
Carin Millar - Mari Segerberg Bertil Hansson - Lone Stolt 2 Ö= 8 -110 2/28
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson 1NT S-3 D -150 0/30