Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Väst giv
alla i zon
EK94
6
kn4
kn109642

107542
D97
K8753
1073
Ekn93
E652
ED
Dkn8652
KD8
K1083

Optimalt kontrakt: 6D V-2 500
 NT
N563117
S663117
Ö771025
V761025
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D S+1 2 990 36/0
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Jan Schneider - Ester Schneider 3D S+1 5 930 34/2
Max Elander - Christer Ekberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4D S= 4 790 30/6
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4D S= 4 790 30/6
Björn Nilsén - Irene Nilsén Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 4D S= 3 790 30/6
Per Boberg - Kerstin Boberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 S+1 10 650 25/11
Nancy Thern - Lennart Lindahl Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+1 2 650 25/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S= 3 620 22/14
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Marianne Servin - Ulla Öberg 3 S+2 5 200 20/16
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2 S+2 8 170 15/21
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3 S+1 7 170 15/21
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3 S+1 5 170 15/21
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 S+2 7 170 15/21
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+1 3 140 9/27
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Gunilla Ljung - Christina Leander 2 S+1 7 140 9/27
Ove Jönsson - Thore Lindström Mats Andersson - Ulla Lundström 4 V-1 E 100 6/30
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Lisa Engström - Sonja Christensson 4 S-1 2 -100 4/32
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Britt Lindberg - Yvonne Tolf 2 Ö+1 2 -140 2/34
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 Ö= D -620 0/36