Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 23

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
alla i zon
10762
kn86
K107
962
E3
E743
ED92
D74
KDkn95
K2
43
EK85
84
D1095
kn865
kn103

Optimalt kontrakt: 6NT V= -1440
 NT
N12311
S12311
Ö1211101212
V1211101212
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Christina Leander Lisa Engström - Sonja Christensson 6NT V-1 6 100 34/2
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 6 V-1 6 100 34/2
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 6NT V-1 7 100 34/2
Mats Andersson - Ulla Lundström Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 V+1 2 -650 30/6
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3NT V+2 2 -660 28/8
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 4 V+2 2 -680 26/10
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+3 9 -690 22/14
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT V+3 7 -690 22/14
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT V+3 6 -690 22/14
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Max Elander - Christer Ekberg 6NT V= 6 -1440 10/26
Ove Jönsson - Thore Lindström Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 6NT V= 6 -1440 10/26
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Marianne Servin - Ulla Öberg 6NT V= 4 -1440 10/26
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 6NT V= 7 -1440 10/26
Per Boberg - Kerstin Boberg Nancy Thern - Lennart Lindahl 6NT V= 8 -1440 10/26
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 6NT V= 2 -1440 10/26
Jan Schneider - Ester Schneider Björn Nilsén - Irene Nilsén 6NT V= Kn -1440 10/26
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 6NT V= 2 -1440 10/26
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 6NT V= 6 -1440 10/26
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6NT V+1 10 -1470 0/36