Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
Ö-V i zon
D108
EDkn75
D93
kn8
E4
98432
10642
E3
K52
K6
8
KD109654
kn9763
10
EKkn75
72

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N38784
S38784
Ö104657
V104657
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Nancy Thern - Lennart Lindahl 5D Ö-2 E 500 36/0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 Ö-1 10 100 34/2
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3 S-1 E -50 28/8
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N-1 9 -50 28/8
Mats Andersson - Ulla Lundström Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 S-1 9 -50 28/8
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Ljung - Christina Leander 2 N-1 8 -50 28/8
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Lisa Engström - Sonja Christensson 4 S-1 E -50 28/8
Anders Olsson - Sten Ahlgren Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 N-2 K -100 22/14
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3 Ö= E -110 19/17
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö+1 10 -110 19/17
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 Ö+2 E -130 11/25
Max Elander - Christer Ekberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 3 Ö+1 10 -130 11/25
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 Ö+2 E -130 11/25
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3 Ö+1 E -130 11/25
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 Ö+2 10 -130 11/25
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 3 Ö+1 E -130 11/25
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Britt Lindberg - Yvonne Tolf 5 S-3 E -150 4/32
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö+4 E -170 2/34
Marianne Servin - Ulla Öberg Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö+1 E -630 0/36