Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Nord giv
ingen i zon
K4
Dkn86
EK54
D108
Dkn109
K32
1083
Kkn2
E6532
54
kn96
963
87
E1097
D72
E754

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N89968
S89968
Ö44475
V44475
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 N= E 420 27/9
Marianne Servin - Ulla Öberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 N= 3 420 27/9
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N= E 420 27/9
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 N= 5 420 27/9
Mats Andersson - Ulla Lundström Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 4 N= E 420 27/9
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 N= E 420 27/9
Gunilla Ljung - Christina Leander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N= E 420 27/9
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 N= E 420 27/9
Björn Nilsén - Irene Nilsén Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N= 5 420 27/9
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Jan Schneider - Ester Schneider 4 N= 3 420 27/9
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Nancy Thern - Lennart Lindahl 2NT N= 2 120 16/20
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 N-1 6 -50 7/29
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Britt Lindberg - Yvonne Tolf 4 N-1 9 -50 7/29
Max Elander - Christer Ekberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N-1 6 -50 7/29
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N-1 3 -50 7/29
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N-1 9 -50 7/29
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 4 N-1 6 -50 7/29
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S-1 D -50 7/29
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N-1 5 -50 7/29