Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Väst giv
Ö-V i zon
K42
EKkn107
kn107
32
D73
84
D643
Ekn76
1086
D9652
92
K94
Ekn95
3
EK85
D1085

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N89999
S99999
Ö43434
V43434
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 3NT N+1 8 430 36/0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3NT N= 5 400 29/7
Nancy Thern - Lennart Lindahl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT S= 7 400 29/7
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT N= 5 400 29/7
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT S= 6 400 29/7
Anders Olsson - Sten Ahlgren Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3NT N= 5 400 29/7
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3NT S= 6 400 29/7
Marianne Servin - Ulla Öberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 2NT N+1 4 150 22/14
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Max Elander - Christer Ekberg 4 N-1 6 -50 11/25
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 S-1 6 -50 11/25
Ove Jönsson - Thore Lindström Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3 S-1 7 -50 11/25
Mats Andersson - Ulla Lundström Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N-1 4 -50 11/25
Lisa Engström - Sonja Christensson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT N-1 5 -50 11/25
Jan Schneider - Ester Schneider Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S-1 7 -50 11/25
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Gunilla Ljung - Christina Leander 3NT N-1 4 -50 11/25
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT N-1 4 -50 11/25
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT S-1 6 -50 11/25
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT N-1 4 -50 11/25
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT N-2 9 -100 0/36