Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
ingen i zon
D10
kn82
KDkn632
kn2
843
K
E10987
10987
K9762
1074
54
K53
Ekn5
ED9653

ED64

Optimalt kontrakt: 6 S= 980
 NT
N101012811
S111012811
Ö23152
V23141
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 6 S+1 E 1010 36/0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Hans Antolin - Jan-Åke Roos 6 S= E 980 33/3
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 6 S= 10 980 33/3
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ove Jönsson - Thore Lindström 4 S+2 7 480 29/7
Lisa Engström - Sonja Christensson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 S+2 7 480 29/7
Teresa Holmberg - Åke Lindström Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 S+1 10 450 15/21
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Mats Andersson - Ulla Lundström 4 S+1 10 450 15/21
Per Boberg - Kerstin Boberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+1 10 450 15/21
Max Elander - Christer Ekberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 S+1 E 450 15/21
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Junot Delcomyn - Leif Karlsson 4 S+1 3 450 15/21
Marianne Servin - Ulla Öberg Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 4 S+1 E 450 15/21
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 4 S+1 E 450 15/21
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 S= E 450 15/21
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 5 S= 10 450 15/21
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 5 S= 8 450 15/21
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Gunilla Ljung - Christina Leander 5 S= 10 450 15/21
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+1 E 450 15/21
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 3NT N+1 2 430 2/34
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 S= 10 420 0/36