Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Väst giv
alla i zon
D62
Dkn876
EKkn63
87
532
D9852
ED5
EK53
E1094
74
842
kn1094
K
10
Kkn109763

Optimalt kontrakt: 1NT N= 90
 NT
N77677
S77677
Ö56646
V56746
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Inger Öhman - Rolf Öhman 3NT S= 8 600 36.0/0.0
Louise Grandinsson - Nils Lindblad Bengt Brynell - Sverker Hellsten 3 S= 5 140 32.0/4.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S+1 5 140 32.0/4.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 S= 5 140 32.0/4.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2NT S= 5 120 28.0/8.0
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Björn Klefbohm - Kent Bengtsson 3NT N-1 8 -100 23.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lena Kampf - Mona Andersson 3NT S-1 5 -100 23.0/13.0
Stig Unoson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Tommy Lööf 3NT S-1 8 -100 23.0/13.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 S-1 5 -100 23.0/13.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S-2 8 -200 14.0/22.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Sanna Clementsson - Sten Ahlgren 4 N-2 8 -200 14.0/22.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Lena Goldberg - Teddy Wald 3NT S-2 8 -200 14.0/22.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT N-2 3 -200 14.0/22.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-2 2 -200 14.0/22.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT N-3 E -300 8.0/28.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT S-4 2 -400 4.0/32.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N-4 2 -400 4.0/32.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 N-4 E -400 4.0/32.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4D S-3 8 -800 0.0/36.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson     - -/19.7