Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Nord giv
N-S i zon
K85
1097652
K5
K2
E743
E
Dkn1082
985

K83
E963
ED10764
Dkn10962
Dkn4
74
kn3

Optimalt kontrakt: 7NT Ö= -1520
 NT
N00650
S00550
Ö13137813
V13137813
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Bo Cnattingius - Ingela Roos 3 Ö+2 5 -150 35.0/1.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö+2 6 -150 35.0/1.0
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Nancy Thern - Lennart Lindahl 4 V+2 5 -170 29.0/7.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 V+2 5 -170 29.0/7.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Lena Kampf - Mona Andersson 4 V+2 K -170 29.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 4 V+2 K -170 29.0/7.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 Ö+3 D -190 24.0/12.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Marianne Servin - Ulla Öberg 5 V+1 K -420 18.0/18.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 5 V+1 5 -420 18.0/18.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Gunilla Ljung - Gun Bellander 5 Ö+1 4 -420 18.0/18.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Ulf Pernvi - Tommy Lööf 5 V+1 K -420 18.0/18.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Anna Kjellberg - Anita Olofsson 5 Ö+1 D -420 18.0/18.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Stig Unoson - Ulf Öjing 3NT V+1 8 -430 12.0/24.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Yvonne Tolf - Britt Lindberg 5 V+2 10 -440 6.0/30.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lena Goldberg - Teddy Wald 5 Ö+2 D -440 6.0/30.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 Ö+2 D -440 6.0/30.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 5 V+2 2 -440 6.0/30.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 V+2 10 -440 6.0/30.0
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4D S-4 E -1100 0.0/36.0
Inger Öhman - Rolf Öhman     - 17.7/-