Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2013-12-11

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.11

Nord giv
ingen i zon
E7653
76
D1065
98
kn10
E102
kn97
EDkn42
9
98543
EK432
73
KD842
KDkn
8
K1065

Optimalt kontrakt: 4D N-1 -100
 NT
N54396
S54396
Ö891047
V891047
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4D S= E 590 36.0/0.0
Lisa Engström - Sonja Christensson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 4 S= E 420 30.0/6.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S= 9 420 30.0/6.0
Yvonne Tolf - Britt Lindberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S= E 420 30.0/6.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S= E 420 30.0/6.0
Bengt Brynell - Sverker Hellsten Bo Cnattingius - Ingela Roos 4 S= Kn 420 30.0/6.0
Lena Kampf - Mona Andersson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 S+1 E 170 18.0/18.0
Leif Karlsson - Junot Delcomyn Nancy Thern - Lennart Lindahl 3 S+1 E 170 18.0/18.0
Sanna Clementsson - Sten Ahlgren Lena Goldberg - Teddy Wald 3 S+1 Kn 170 18.0/18.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 S+2 Kn 170 18.0/18.0
Anna Kjellberg - Anita Olofsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 S+2 D 170 18.0/18.0
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S+2 D 170 18.0/18.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Ulf Pernvi - Tommy Lööf 3 S+1 Kn 170 18.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S= E 140 8.0/28.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander Stig Unoson - Ulf Öjing 3 S= 2 140 8.0/28.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S= Kn 140 8.0/28.0
Gunilla Wallin - Britta-Lena Rundcrantz Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S= 7 110 4.0/32.0
Björn Klefbohm - Kent Bengtsson Louise Grandinsson - Nils Lindblad 4 S-1 Kn -50 1.0/35.0
Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist 4 S-1 Kn -50 1.0/35.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos     - 19.3/-