Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 14.00 Partävling med HCP-beräkning och partnergaranti 2013-12-09

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.12.09

Nord giv
N-S i zon
8
D103
D1085
KD1092
Dkn1043
86
E2
kn865
652
E972
Kkn943
3
EK97
Kkn54
76
E74

Optimalt kontrakt: 2NT N= 120
 NT
N97858
S97858
Ö36474
V36474
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Erwin Wilhelm - Greta Schöön Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3NT S+1 D 630 25.0/1.0
Jan-Olof Tannert - Sten Tannert Ulla Johansson - Vivi-Ann Gretzer 3NT S+1 D 630 25.0/1.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Yngve Jarl - Birgitta Forsström 1NT S+3 D 180 22.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bodil Mörnstad - Kerstin Boberg 2NT S+1 D 150 20.0/6.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2NT S= D 120 17.0/9.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 2NT S= D 120 17.0/9.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gunilla Wallin - Christina Leander 2NT V-2 8 100 14.0/12.0
Katarina Barnekow - Susanne Ohlsson Grete Derand - Cornelia Tiller 3 V-1 K 50 11.0/15.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Terezia Lagerman - Agneta Johansson 3 V-1 3 50 11.0/15.0
Susanne Levin - Kristina Bengtsson Hans Ryning - Gösta Wiik 5 N-1 3 -100 8.0/18.0
Göran Öhrn - Stig Persson Britt-Marie Langåsen - Anita Lenberg 3NT S-2 2 -200 5.0/21.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ester Schneider - Gunvor Dieden 3 S-2 5 -200 5.0/21.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Ulla Fischer - Eva Karlsson 2 S-3 E -300 1.0/25.0
Göran Nyqvist - Sten Sjöström Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 S-3 E -300 1.0/25.0
Sonja Lindblom - Claudia Sjöberg     - -/12.7