Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 28/8 Scratch 2013-08-28

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.28

Väst giv
ingen i zon
kn10
Dkn3
kn7432
EK5
762
E1042
D
Dkn983
8
K985
EK1085
1062
EKD9543
76
96
74

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N45498
S45498
Ö87844
V87844
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 3D S= D 530 42.0/0.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+2 D 200 40.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 S+1 D 170 37.0/5.0
Sonja Lindblom - Anita Ekberg Lisbeth Ringdahl - Barbro Söderberg 2 S+2 D 170 37.0/5.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 S+1 D 140 31.0/11.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 2 S+1 D 140 31.0/11.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Agneta Johansson - Ulla Hellqvist 3 S= D 140 31.0/11.0
Majken Windahl - Olle Windahl Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S= D 140 31.0/11.0
Kristi Meier - Per Nilsson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Marianne Olsson - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Inger Öhman - Rolf Öhman Annette Karlsson - Nils Lindblad 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Yvonne Möller - Barbro Jönsson Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 S-1 E -50 15.0/27.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Lars Jarming - Monica Lannerud 4 S-1 E -50 15.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Monica Gilhorn - Mona Berge 4 S-1 E -50 15.0/27.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Yvonne Tolf - Britt Lindberg 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Inger Malmroos - Gerda Sevonius Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Göran Ekelund - Björn Klefbohm Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S-1 D -50 15.0/27.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Lena Kampf - Mona Andersson 4 N-2 E -100 1.0/41.0
Britta-Lena Rundcrantz - Inga Derving Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S-2 D -100 1.0/41.0