Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
ingen i zon
E9732
kn632
EDkn
D
kn105
E85
987
E1083
D6
KD1074
6543
62
K84
9
K102
Kkn9754

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N976107
S976107
Ö35736
V35736
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Stellan Brynell - Pia Fransson 4 N= K 420 34.0/2.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N= K 420 34.0/2.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N= 4 420 34.0/2.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Susanne Levin - Claudia Sjöberg 3NT S= 9 400 30.0/6.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 N+3 K 200 28.0/8.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+2 K 170 25.0/11.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N+1 4 170 25.0/11.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N+1 K 140 22.0/14.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2NT S= Kn 120 20.0/16.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 2 N= 6 110 18.0/18.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Majken Windahl - Olle Windahl 4 N-1 6 -50 12.0/24.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-1 K -50 12.0/24.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N-1 K -50 12.0/24.0
Christer Ekberg - Max Elander Lena Kampf - Mona Andersson 4 N-1 K -50 12.0/24.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Gunilla Ljung - Elsie Hägg 4 N-1 K -50 12.0/24.0
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3NT N-2 K -100 4.0/32.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 3NT N-2 K -100 4.0/32.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N-2 K -100 4.0/32.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 4 N-3 K -150 0.0/36.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman     - 21.0/-