Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Syd giv
alla i zon

K62
1097542
5432
E109753
8
D83
EKD
Kkn4
D10953
kn
10987
D862
Ekn74
EK6
kn6

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N59633
S59633
Ö83698
V83698
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4D V-2 2 500 36.0/0.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N= 10 130 34.0/2.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V-1 2 100 31.0/5.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 3 V-1 7 100 31.0/5.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Majken Windahl - Olle Windahl 2 V= 2 -110 26.0/10.0
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 2 V= 10 -110 26.0/10.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 2 V= 2 -110 26.0/10.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+1 10 -140 16.0/20.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V+1 10 -140 16.0/20.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 V+1 2 -140 16.0/20.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Susanne Levin - Claudia Sjöberg 3 V= 2 -140 16.0/20.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 V= 10 -140 16.0/20.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 V+1 K -140 16.0/20.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 2 V+1 10 -140 16.0/20.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Stellan Brynell - Pia Fransson 3 V+1 9 -170 7.0/29.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+1 2 -170 7.0/29.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Junot Delcomyn - Mats Andersson 4 N-2 K -200 4.0/32.0
Christer Ekberg - Max Elander Lena Kampf - Mona Andersson 4 V= 2 -620 2.0/34.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 5D N-3 K -800 0.0/36.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman     - 21.0/-