Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
alla i zon
E96
EKD10762

K92
D1074
3
K1072
kn1074
Kkn5
94
E863
D863
832
kn85
Dkn954
E5

Optimalt kontrakt: 5 N= 650
 NT
N5711710
S5711710
Ö76163
V86263
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N+2 4 680 34.0/2.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N+2 9 680 34.0/2.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 4 N+2 E 680 34.0/2.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 N+1 3 650 18.0/18.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 N+1 5 650 18.0/18.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+1 4 650 18.0/18.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Majken Windahl - Olle Windahl 4 N+1 3 650 18.0/18.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 N+1 3 650 18.0/18.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Mona Andersson 4 N+1 6 650 18.0/18.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N+1 9 650 18.0/18.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Agneta Johansson - Yvonne Tolf 4 N+1 4 650 18.0/18.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N+1 7 650 18.0/18.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Stellan Brynell - Pia Fransson 4 N+1 5 650 18.0/18.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Bengt Rylander - Thore Lindström 4 N+1 E 650 18.0/18.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 N+1 6 650 18.0/18.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+1 6 650 18.0/18.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N= E 620 4.0/32.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3 S+2 3 200 1.0/35.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 N+2 9 200 1.0/35.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - -/18.6