Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Syd giv
Ö-V i zon
6
965
EDkn952
963
Kkn10854
E83
64
EK
E
D1072
K7
Dkn10872
D9732
Kkn4
1083
54

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N27232
S27232
Ö116111010
V116111010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Stellan Brynell - Pia Fransson 3NT Ö-3 10 300 36.0/0.0
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Marianne Forsberg - Tor Holmberg 4 V-2 E 200 31.0/5.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 4 V-2 6 200 31.0/5.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Mona Andersson 5 V-2 E 200 31.0/5.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT Ö-2 10 200 31.0/5.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Majken Windahl - Olle Windahl 4 V-1 9 100 22.0/14.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 4 V-1 E 100 22.0/14.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V-1 E 100 22.0/14.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Agneta Johansson - Yvonne Tolf 4 V-1 E 100 22.0/14.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 4 V-1 6 100 22.0/14.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Bengt Rylander - Thore Lindström 3 Ö= 10 -140 16.0/20.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3 V+1 9 -170 14.0/22.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 V= E -620 11.0/25.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V= E -620 11.0/25.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+1 3 -630 8.0/28.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT Ö+2 4 -660 4.0/32.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3NT Ö+2 3 -660 4.0/32.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö+2 3 -660 4.0/32.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5D N-4 E -800 0.0/36.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - -/18.6