Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 24

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
ingen i zon
984
ED843
D1082
2
EKD7
72
kn753
Dkn8
kn102
K1095
EK4
EK10
653
kn6
96
976543

Optimalt kontrakt: 5NT V= -460
 NT
N23322
S23322
Ö101091111
V101091111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 6NT Ö-3 3 150 34.0/2.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Majken Windahl - Olle Windahl 6 V-3 2 150 34.0/2.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 6NT V-3 3 150 34.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Kristi Meier - Per Nilsson 6NT Ö-2 3 100 28.0/8.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 6NT Ö-2 6 100 28.0/8.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 6NT Ö-2 9 100 28.0/8.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 6NT Ö-1 9 50 22.0/14.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Wästberg - Hans Wästberg 6NT Ö-1 4 50 22.0/14.0
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 6NT Ö-1 9 50 22.0/14.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Bengt Rylander - Thore Lindström 3 V+1 2 -130 18.0/18.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 3NT Ö= 5 -400 16.0/20.0
Lena Kampf - Mona Andersson Roger Bergforsen - Mats Ryderheim 3NT V+1 8 -430 11.0/25.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Junot Delcomyn - Mats Andersson 4NT V= 3 -430 11.0/25.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Marianne Servin - Ulla Öberg 3NT Ö+1 6 -430 11.0/25.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT Ö+1 Kn -430 11.0/25.0
Christer Ekberg - Max Elander Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3NT Ö+2 9 -460 4.0/32.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3NT V+2 3 -460 4.0/32.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Stellan Brynell - Pia Fransson 3NT V+2 2 -460 4.0/32.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT Ö+3 Kn -490 0.0/36.0
Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam     - -/19.5