Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Öst giv
Ö-V i zon
K9843
93
K954
62
E6
D8762
Dkn73
E7
1072
E4
62
Dkn10953
Dkn5
Kkn105
E108
K84

Optimalt kontrakt: 2 S= 110
 NT
N47686
S47686
Ö86745
V86745
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Mats Andersson Kristi Meier - Per Nilsson 3 Ö-2 D 200 36.0/0.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Marianne Forsberg - Tor Holmberg 1NT S+2 3 150 33.0/3.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Susanne Levin - Claudia Sjöberg 2NT S+1 2 150 33.0/3.0
Louise Grandinsson - Alicia Carlsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 2 N+1 D 140 29.0/7.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Agneta Johansson - Yvonne Tolf 2 N+1 E 140 29.0/7.0
Majken Windahl - Olle Windahl Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 1NT S+1 2 120 26.0/10.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Björn Klefbohm - Jeanette Svensson 2 N= D 110 23.0/13.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S= 7 110 23.0/13.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V-1 7 100 17.0/19.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Gunilla Wallin - Lennart Lindahl 3 Ö-1 5 100 17.0/19.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Barbro Jönsson - Yvonne Möller 2NT V-1 3 100 17.0/19.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3 Ö-1 D 100 17.0/19.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 N-1 E -50 11.0/25.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Stellan Brynell - Pia Fransson 2 N-1 D -50 11.0/25.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sonja Lindblom - Kerstin Degermark 2 Ö= 5 -90 8.0/28.0
Lena Kampf - Mona Andersson Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 N-2 D -100 5.0/31.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 3 N-2 E -100 5.0/31.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö= D -110 2.0/34.0
Christer Ekberg - Max Elander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1NT S-3 7 -150 0.0/36.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson     - 14.6/-