Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-08-14

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.14

Väst giv
N-S i zon
K8
D842
Kkn103
E82
Ekn63
E1075
E54
D9
D974
K96
D92
1063
1052
kn3
876
Kkn754

Optimalt kontrakt: 2 V= -110
 NT
N87657
S87657
Ö56786
V56786
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Jeanette Svensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V-3 Kn 150 36.0/0.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Louise Grandinsson - Alicia Carlsson 2 S+2 E 130 34.0/2.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S+1 5 110 32.0/4.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 1NT V-2 2 100 30.0/6.0
Gunilla Wallin - Lennart Lindahl Jan-Åke Hansson - Birgitta Mörnstam 4 Ö-1 Kn 50 27.0/9.0
Christer Ekberg - Max Elander Monica Mattsson - Gunilla Oredsson 3 Ö-1 7 50 27.0/9.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Junot Delcomyn - Mats Andersson 1NT V= 3 -90 20.0/16.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 1NT V= 3 -90 20.0/16.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Bengt Rylander - Thore Lindström 1NT V= 3 -90 20.0/16.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 1NT V= 3 -90 20.0/16.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gun Bellander - Ingrid Modén-Öberg 1NT V= 10 -90 20.0/16.0
Marianne Forsberg - Tor Holmberg Lena Kampf - Mona Andersson 2 Ö= 8 -110 14.0/22.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V+1 4 -120 8.0/28.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 1NT V+1 3 -120 8.0/28.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT V+1 2 -120 8.0/28.0
Agneta Johansson - Yvonne Tolf Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT V+1 3 -120 8.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Barbro Jönsson - Yvonne Möller 1NT V+1 3 -120 8.0/28.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö+1 Kn -140 2.0/34.0
Sonja Lindblom - Kerstin Degermark Susanne Levin - Claudia Sjöberg 2 N-2 7 -200 0.0/36.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - 15.2/-