Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.07

Väst giv
Ö-V i zon
K10754
KD1032

982
kn8
Ekn4
E10864
1074
96
96
KD7532
Kkn5
ED32
875
kn9
ED63

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N10511126
S10511126
Ö28216
V28216
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4D Ö-2 9 500 44.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+2 K 480 37.0/7.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N+2 K 480 37.0/7.0
Håkan Stenfot - Alva Pettersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 4 N+2 K 480 37.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 S+2 E 480 37.0/7.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 S+2 E 480 37.0/7.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N+2 K 480 37.0/7.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Göte Jönsson - Sven Persson 4 S+1 E 450 27.0/17.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 S+1 E 450 27.0/17.0
Göran Ekelund - Tommy Lööf Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 N+1 K 450 27.0/17.0
Ove Järnström - Lars Edstrand Lena Kampf - Mona Andersson 4 S+1 E 450 27.0/17.0
Ulf Öjing - Monica Wester Lisa Engström - Jeanette Svensson 4 N= K 420 20.0/24.0
Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 4 S= 4 420 20.0/24.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= E 420 20.0/24.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Christer Ekberg - Max Elander 5 Ö-3 8 300 16.0/28.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 3 S+3 8 230 14.0/30.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Klas Bellander - Mikael Björkman 3 S+2 6 200 10.0/34.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulla Öberg - Wiviann Hassel 3 N+2 K 200 10.0/34.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Christina Westesson - Birgit Larsson 3 N+2 9 200 10.0/34.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Thore Lindström 3 N+1 K 170 6.0/38.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén 2 S= Kn 110 4.0/40.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Bertil Cohen - Gunnar Andersson 3 V-1 9 100 1.0/43.0
Sonja Lindblom - Anita Ekberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3 Ö-1 E 100 1.0/43.0