Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.07

Syd giv
N-S i zon
E
EKDkn8
E1095
KD5
K9753
10
Dkn84
972
D82
654
763
kn643
kn1064
9732
K2
E108

Optimalt kontrakt: 7 S= 2210
 NT
N111013911
S111013911
Ö21041
V21041
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Thore Lindström 7 N= 3 2210 43.0/1.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 7 N= 2 2210 43.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 6 N+1 4 1460 37.0/7.0
Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 6 N+1 2 1460 37.0/7.0
Göran Ekelund - Tommy Lööf Willy Landgren - Bibi Jönsson 6 N+1 7 1460 37.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 6 N+1 2 1460 37.0/7.0
Håkan Stenfot - Alva Pettersson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 6NT N= 3 1440 32.0/12.0
Junot Delcomyn - Mats Andersson Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 6 S= 10 1430 28.0/16.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Göte Jönsson - Sven Persson 6 N= 3 1430 28.0/16.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Christina Westesson - Birgit Larsson 6 S= D 1430 28.0/16.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 N+3 4 710 14.0/30.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Bertil Cohen - Gunnar Andersson 4 N+3 4 710 14.0/30.0
Ulf Öjing - Monica Wester Lisa Engström - Jeanette Svensson 4 N+3 4 710 14.0/30.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén 5 N+2 6 710 14.0/30.0
Sonja Lindblom - Anita Ekberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 N+3 3 710 14.0/30.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N+3 7 710 14.0/30.0
Ove Järnström - Lars Edstrand Lena Kampf - Mona Andersson 5 N+2 6 710 14.0/30.0
Majken Windahl - Olle Windahl Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+3 3 710 14.0/30.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 5 N+2 4 710 14.0/30.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 N+3 7 710 14.0/30.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Ulla Öberg - Wiviann Hassel 4 N+3 4 710 14.0/30.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Christer Ekberg - Max Elander 4 N+2 7 680 1.0/43.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Klas Bellander - Mikael Björkman 4 N+2 2 680 1.0/43.0