Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » 18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

18.30 Partävling med HCP- beräkning och partnergaranti 2013-08-07

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.08.07

Öst giv
ingen i zon
10
K742
D9754
K72
74
D53
EK102
E983
53
986
kn83
Dkn654
EKDkn9862
Ekn10
6
10

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N68101110
S68101110
Ö65122
V65122
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Mats Andersson Lisa Engström - Jeanette Svensson 6 S= E 980 44.0/0.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Göran Ekelund - Tommy Lööf 4D S+2 E 790 42.0/2.0
Kristi Meier - Per Nilsson Göte Jönsson - Sven Persson 4 S+2 4 480 35.0/9.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Bertil Cohen - Gunnar Andersson 4 S+2 K 480 35.0/9.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Kerstin Degermark - Gun Jensen-Carlén 5 S+1 E 480 35.0/9.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson 4 S+2 E 480 35.0/9.0
Sonja Lindblom - Anita Ekberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+2 E 480 35.0/9.0
Susanne Levin - Claudia Sjöberg Håkan Stenfot - Alva Pettersson 4 S+2 E 480 35.0/9.0
Christer Ekberg - Max Elander Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Lennart Holmquist - Ing-Britt Holmquist Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 4 S+1 K 450 15.0/29.0
Ulf Öjing - Monica Wester Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 4 N+1 3 450 15.0/29.0
Ulla Öberg - Wiviann Hassel Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Ove Järnström - Lars Edstrand Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Christina Westesson - Birgit Larsson Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Lena Kampf - Mona Andersson Alf Pihl - Rolf Sjödahl 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 S+1 E 450 15.0/29.0
Majken Windahl - Olle Windahl Klas Bellander - Mikael Björkman 3 S+2 E 200 0.0/44.0