Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Väst giv
ingen i zon
D6
kn102
kn10943
953
K9853
4
ED62
1084
E107
EKD85
875
K6
kn42
9763
K
EDkn72

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N64323
S64323
Ö7910119
V789108
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Margareta Nilson - Marie Nilsson 4 Ö-2 6 100 38.0/0.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT Ö-1 E 50 33.0/5.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V-1 9 50 33.0/5.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 Ö-1 K 50 33.0/5.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Majken Windahl - Olle Windahl 4 V-1 3 50 33.0/5.0
Christer Ekberg - Max Elander Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 Ö+1 D -110 28.0/10.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V+1 3 -140 25.0/13.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Monica Gilhorn - Mona Berge 2 V+1 9 -140 25.0/13.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 S-3 4 -150 22.0/16.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 V+2 9 -170 16.0/22.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+2 K -170 16.0/22.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 3 Ö+1 K -170 16.0/22.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V+1 3 -170 16.0/22.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 2 Ö+2 K -170 16.0/22.0
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Gunilla Wallin - Christina Leander 4 V= Kn -420 6.0/32.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Marianne Servin - Ulla Öberg 4 Ö= K -420 6.0/32.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Lena Öberg - Carin Öhrneman 4 V= Kn -420 6.0/32.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 4 Ö= Kn -420 6.0/32.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 Ö= 2 -420 6.0/32.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT Ö+1 2 -430 0.0/38.0
Bengt Brynell - Pia Fransson     - 14.1/-