Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Syd giv
alla i zon
Ekn83
K854
97
EK3
1065
Ekn
K103
kn9876
KD42
1072
D842
42
97
D963
Ekn65
D105

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N781078
S781078
Ö55354
V55365
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl Gunilla Wallin - Christina Leander 4 N= 4 620 37.0/1.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist 4 N= 2 620 37.0/1.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Marianne Servin - Ulla Öberg 3 N+1 K 170 34.0/4.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Majken Windahl - Olle Windahl 2NT N+1 2 150 32.0/6.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 N= K 140 29.0/9.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N+1 4 140 29.0/9.0
Christer Ekberg - Max Elander Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2NT N= 2 120 25.0/13.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 2NT N= 2 120 25.0/13.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 N=   110 22.0/16.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 N-1 K -100 14.0/24.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-1 4 -100 14.0/24.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT N-1 2 -100 14.0/24.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-1 3 -100 14.0/24.0
Lisa Engström - Jeanette Svensson Lena Öberg - Carin Öhrneman 4 N-1 2 -100 14.0/24.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 N-1 4 -100 14.0/24.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Margareta Nilson - Marie Nilsson 4 S-1 8 -100 14.0/24.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 N-2 K -200 4.0/34.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 4 N-2 4 -200 4.0/34.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S-2 6 -200 4.0/34.0
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT S-4 8 -400 0.0/38.0
Bengt Brynell - Pia Fransson     - 14.1/-