Kommande tävlingar
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Öst giv
Ö-V i zon

ED52
D108763
1093
E832
974
kn
Ekn742
Kkn965
Kkn8
95
865
D1074
1063
EK42
KD

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N510848
S510848
Ö83485
V83485
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 5 S= E 400 38.0/0.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3 V-2 8 200 36.0/2.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Mona Andersson - Anita Ekberg 1NT N+2 8 150 31.0/7.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 1NT N+2 6 150 31.0/7.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 1NT N+2 5 150 31.0/7.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Barbro Jönsson - Yvonne Möller 1NT S+2 6 150 31.0/7.0
Kristi Meier - Per Nilsson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 3 N+1 5 130 18.0/20.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars Jarming - Monica Lannerud 2 S+2 Kn 130 18.0/20.0
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Monica Gilhorn - Mona Berge Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Rylander - Thore Lindström 4 S= Kn 130 18.0/20.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Sonja Christensson - Bernt Christensson 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 3 N+1 8 130 18.0/20.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+2 E 130 18.0/20.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Christer Ekberg - Max Elander 1NT N+1 6 120 8.0/30.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Lena Öberg - Carin Öhrneman 3NT S-1 4 -50 4.0/34.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Majken Windahl - Olle Windahl 4 S-1 K -50 4.0/34.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Lisa Engström - Jeanette Svensson 5 N-1 E -50 4.0/34.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Margareta Nilson - Marie Nilsson 5 S-2 E -100 0.0/38.0
Gunilla Wallin - Christina Leander     - -/21.0