Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling med HCP Partnergaranti 2013-06-26

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.06.26

Väst giv
N-S i zon
8
kn973
EKDkn53
102
EK76542
KD86
10
K
D93
E54
9
976543
kn10
102
87642
EDkn8

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N510323
S510323
Ö728113
V728113
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 5 V-2 E 100 38.0/0.0
Jan Ahlkvist - Ulla Linse Majken Windahl - Olle Windahl 4 N-1 D -100 36.0/2.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 5 N-2 E -200 33.0/5.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Lisa Engström - Jeanette Svensson 5 N-2 E -200 33.0/5.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bengt Rylander - Thore Lindström 4 V= E -420 27.0/11.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V= E -420 27.0/11.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 V= E -420 27.0/11.0
Björn Sannestad - Per-Åke Roskvist Christer Ekberg - Max Elander 4 V= 8 -420 27.0/11.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Tommy Lööf - Lisbeth Ringdahl 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Christina Kronlund - Thomas Ålander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Mona Andersson - Anita Ekberg Ingegerd Jeppsson - Karl-Axel Olsson 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Barbro Jönsson - Yvonne Möller 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Roger Bergforsen - Mats Ryderheim Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Margareta Nilson - Marie Nilsson 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Peter Flamholc - Birgitta Flamholc 4 V+1 E -450 15.0/23.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 V+2 E -480 5.0/33.0
Lena Öberg - Carin Öhrneman Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 4 V+2 E -480 5.0/33.0
Bengt Brynell - Pia Fransson Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 5D N-2 E -500 2.0/36.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Sonja Christensson - Bernt Christensson 5D V= E -650 0.0/38.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg     - 23.3/-