Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Nord giv
Ö-V i zon
kn653
kn93
96
E953
E9
10854
E1075
1064
KD107
762
8432
K8
842
EKD
KDkn
Dkn72

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N85677
S85677
Ö57666
V57666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 1NT N+1 5 120 24.0/10.0
Kristi Meier - Per Nilsson Sonja Lindblom - Monica Mattsson 2NT S= 7 120 24.0/10.0
Christer Ekberg - Max Elander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT S= 5 120 24.0/10.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 1NT S+1 5 120 24.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bert Rexér - Eva Rexér 1NT S+1 4 120 24.0/10.0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Marianne Servin - Ulla Öberg 2NT S= 4 120 24.0/10.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Edlund - Jan Holmander 2NT S= 5 120 24.0/10.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT S+1 4 120 24.0/10.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson 2NT S= 4 120 24.0/10.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Judith Nissén - Kaj Nissén 1NT S+1 4 120 24.0/10.0
MajLis Tengblad - Inger Malmroos Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT S= 5 120 24.0/10.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Junot Delcomyn - Sten Ahlgren 2 S= E 90 11.0/23.0
Nancy Thern - Thore Lindström Inga Derving - Ulla Nilborn 2 S= E 90 11.0/23.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Anita Ekberg - Lennart Kroon 3 S-1 5 -50 5.0/29.0
Lena Kampf - Mona Andersson Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck 3NT S-1 10 -50 5.0/29.0
Helen Johansson - Tommy Lööf Ingela Jönsson - Lennart Lindahl 3NT S-1 5 -50 5.0/29.0
Lisa Engström - Yvonne Möller Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-1 8 -50 5.0/29.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 3NT N-2 7 -100 0.0/34.0
Helen Lundin - Helena Cewers     - 11.8/-