Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Väst giv
alla i zon
K7
ED107
E854
974
Dkn952
K8432
Dkn
kn
E103
kn9
K10732
D62
864
65
96
EK10853

Optimalt kontrakt: 4D V-1 200
 NT
N106549
S106548
Ö36884
V36894
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bert Rexér - Eva Rexér 1NT N+2 3 150 34.0/0.0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson MajLis Tengblad - Inger Malmroos 2 V-1 9 100 32.0/2.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Sonja Lindblom - Monica Mattsson 3 S-1 D -100 30.0/4.0
Kristi Meier - Per Nilsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 2 V= 4 -110 27.0/7.0
Gunilla Ljung - Elsie Hägg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 V= 9 -110 27.0/7.0
Christer Ekberg - Max Elander Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck 3 V= E -140 24.0/10.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V+2 4 -170 21.0/13.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Judith Nissén - Kaj Nissén 2 V+2 4 -170 21.0/13.0
Helen Johansson - Tommy Lööf Per Boberg - Kerstin Boberg 2 N-2 Kn -200 12.0/22.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Lisa Engström - Yvonne Möller 1NT S-2 3 -200 12.0/22.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Anita Ekberg - Lennart Kroon 1NT N-2 2 -200 12.0/22.0
Ingela Jönsson - Lennart Lindahl Lena Kampf - Mona Andersson 2 N-2 2 -200 12.0/22.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson 1 N-2 2 -200 12.0/22.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Edlund - Jan Holmander 1NT S-2 2 -200 12.0/22.0
Nancy Thern - Thore Lindström Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N-2 3 -200 12.0/22.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Helen Lundin - Helena Cewers 3NT N-3 2 -300 4.0/30.0
Junot Delcomyn - Sten Ahlgren Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S-4 2 -400 1.0/33.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT N-4 3 -400 1.0/33.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - 21.1/-