Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Väst giv
Ö-V i zon
E74
D10965
65
E53
KD652
84
kn83
K76
kn8
EK7
KD92
Dkn84
1093
kn32
E1074
1092

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N33634
S33634
Ö910797
V910797
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Ekberg - Lennart Kroon Sonja Lindblom - Monica Mattsson 3NT Ö-2 4 200 33.0/1.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Nancy Thern - Thore Lindström 3NT Ö-2 4 200 33.0/1.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT Ö-1 Kn 100 29.0/5.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson 2NT Ö-1 2 100 29.0/5.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT Ö= 10 -120 26.0/8.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Christer Ekberg - Max Elander 2 V+1 6 -140 24.0/10.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 2NT Ö+1 4 -150 21.0/13.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö+1 2 -150 21.0/13.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 2NT Ö+2 4 -180 18.0/16.0
Helen Johansson - Tommy Lööf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT Ö= 4 -600 14.0/20.0
Kristi Meier - Per Nilsson Junot Delcomyn - Sten Ahlgren 3NT Ö= 2 -600 14.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Bert Rexér - Eva Rexér 3NT Ö= 4 -600 14.0/20.0
Bengt Edlund - Jan Holmander Judith Nissén - Kaj Nissén 4 V= 10 -620 9.0/25.0
MajLis Tengblad - Inger Malmroos Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= 4 -620 9.0/25.0
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Ingela Jönsson - Lennart Lindahl 3NT Ö+1 4 -630 4.0/30.0
Lisa Engström - Yvonne Möller Lena Kampf - Mona Andersson 3NT Ö+1 4 -630 4.0/30.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Stellan Brynell - Pia Fransson 3NT Ö+1 4 -630 4.0/30.0
Helen Lundin - Helena Cewers Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck 3NT Ö+2 4 -660 0.0/34.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund     - 15.5/-