Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 18.30 Partävling HCP-beräkning Partnergaranti 2013-03-06

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2013.03.06

Öst giv
alla i zon
Dkn54
106
Dkn6
E653
K6
K3
E10542
10984
E1072
Ekn9
K98
D72
983
D87542
73
Kkn

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N44554
S44554
Ö99789
V99789
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Anita Ekberg - Lennart Kroon 3NT V-1 5 100 34.0/0.0
Helen Johansson - Tommy Lööf Ingela Jönsson - Lennart Lindahl 2 Ö= 4 -110 32.0/2.0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2NT Ö= 5 -120 27.0/7.0
Kristi Meier - Per Nilsson Sonja Lindblom - Monica Mattsson 2NT Ö= 5 -120 27.0/7.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Gunilla Ljung - Elsie Hägg 1NT V+1 3 -120 27.0/7.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bert Rexér - Eva Rexér 1NT V+1 6 -120 27.0/7.0
Lena Kampf - Mona Andersson Veronica Hallbäck - Stefan Hallbäck 2NT Ö+1 8 -150 19.0/15.0
Christer Ekberg - Max Elander Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2NT Ö+1 5 -150 19.0/15.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 1NT V+2 D -150 19.0/15.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Lisbeth Ringdahl - Birgit Andersson 2NT Ö+1 2 -150 19.0/15.0
Lisa Engström - Yvonne Möller Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V+3 3 -180 10.0/24.0
Sonja Christensson - Bernt Christensson Junot Delcomyn - Sten Ahlgren 2NT Ö+2 2 -180 10.0/24.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Edlund - Jan Holmander 1NT V+3 3 -180 10.0/24.0
Stellan Brynell - Pia Fransson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT V+2 10 -180 10.0/24.0
Nancy Thern - Thore Lindström Inga Derving - Ulla Nilborn 2NT Ö+2 2 -180 10.0/24.0
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Marianne Servin - Ulla Öberg 2 S-3 6 -300 4.0/30.0
MajLis Tengblad - Inger Malmroos Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö= 2 -600 2.0/32.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Judith Nissén - Kaj Nissén 3NT V+2 3 -660 0.0/34.0
Helen Lundin - Helena Cewers     - 11.8/-