Kommande tävlingar
29/11 Rekommenderad spelhelg för SM
28/12 Örebridgens Guld
03/01 Lördag 09.30 MIXGULDET partävl
Rapporterade tävlingar
22/11 Uppsala lagguld 2014 Gröna his
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
01/11 Manfred Kamras Minne - Session
Svenska Bridgeförbundet » SM Par Mixed - omg?ng 1 2012-08-02 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

SM Par Mixed - omg?ng 1 2012-08-02

Bricka 12

Sveriges Bridgeforbund, Sverige 2012.08.02

Väst giv
N-S i zon
Dkn1084
93
E5
Ekn63

EK102
K108743
1075
E976
kn85
9
KD842
K532
D764
Dkn62
9

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N34585
S35585
Ö108856
V108856
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingegerd Lundgren - Arne Karlsson Petra Svantesson - Lennart Johansson 5D Ö-3 2 500 48/2
Helena Stromberg - Dan Bylund Lena Kjellgren - Stefan Astrand 5D Ö-3 3 500 48/2
Maria Regner Jonsson - Krister Persson Eva-Liss Gothe - Goran Eklund 5D Ö-3 2 500 48/2
Viveca Rappe - Jan-Erik Thomasson Margareta Ehlin - Lars-Goran Ehlin 5D Ö-2 2 300 41/9
Madeleine Swanstrom - Peter Backlund Ulrika Lindstrom - Tobias Tornqvist 5D Ö-2 9 300 41/9
Ann-Charlotte Tranvik - Sture Rundgren Lisa Bergqvist - Peter Townsend 4D V-2 D 300 41/9
Eva Andersson - Lars Hogblom Emma Paulsson - Stefan Jonsson 3NTD Ö-2 2 300 41/9
Elke Weber - Martin Lofgren Harriet Philipson - Goran Forss 4 V-4 Kn 200 35/15
Maria Klingspor - Carl Ragnarsson Mari Lindblom - Mikael Lindblom 3NT Ö-4 2 200 35/15
Lena Andersson - Bo Andersson Eva Andersson - Kenneth Osterberg 2 N+1 9 140 31/19
Maria Gronkvist - Johan Gronkvist Lena Goldberg - Teddy Wald 3 N= 9 140 31/19
Elsie Rosenlund - Torsten Eriksson Marie-Louise Asell - Dan-Ake Henrixon 4 Ö-2 3 100 25/25
Ann-Marie Wilhelmsson - Lennart Wilhelmsson Linnea Edlund - Robert Larsson 4 V-2 D 100 25/25
Kajsa Frojd - Peder Linder Agneta Svahn - Peter Svensson 4 Ö-2 5 100 25/25
Ingrid Roth - Magnus Mattsson Lisbeth Nilsson - Michael Claesson 4 V-2 D 100 25/25
Lena Karrstrand Nilsland - Mats Nilsland Ann Lidfors - Jerry Mahler 3 N-1 K -100 19/31
Gunnel Svensson - Sten Oman Elisabeth Stanley - Rolf Westman 2 N-1 9 -100 19/31
Eva Benckert - Lennart Rehle Pia Andersson - Arne Larsson 3 V= D -110 16/34
Marie Johansson - Hakan Johansson Ulla Enander - Ake Enander 2 Ö+1 9 -140 14/36
Anette Svenningsson - Mikael Alexandersson Bjorg Karlsson - Kent Karlsson 4 Ö+1 3 -150 12/38
Margareta Resjo - P-G Igelstrom Barbro Sandberg - Hans-Ake Andersson 4 N-2 9 -200 6/44
Malin Helin - Daniel Eriksson Tin Budin - Stefan Budin 3D N-1 8 -200 6/44
Birgitta Rosenlund - Niklas Andren Birgitta Andersson - Kjell Holmgren 4 N-2 9 -200 6/44
Jaenita Johansson - Jons Johansson Elena Bola?os - Henrik Johansson 3NT N-2 3 -200 6/44
Ingela Nelander Hall - Mats Hall Lena Friberg-Davidsson - Jan-Erik Helmersson 4 N-2 K -200 6/44
Catarina Midskog - Tommy Gunnarsson Mia Eriksson - Hans Kvick 3D N-2 2 -500 0/50