Kommande tävlingar
28/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, d
29/06 Ölandsveckan 2018 - A-final, s
27/07 Bridgefestivalen
Rapporterade tävlingar
19/05 Guld-IAF
04/05 Rekryteringsträff
28/04 Laholmsguldet
BK Falkenberg » BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Falkenberg

BRIDGEVECKAN - Walters Bildelar GULD-tävling 2012-07-17

Bricka 27

BK Falkenberg, Sverige 2012.07.17

Syd giv
ingen i zon
762
E102
D1052
ED6
kn10984
5
kn843
532
KD3
Dkn974
EK
974
E5
K863
976
Kkn108

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N98857
S98857
Ö44586
V44586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ove Olsson - Einar J?nsson Ingrid Petersen - Pelle Borgeke 2D Ö-3 E 500 37.0/1.0
Kaj G?rsta - Bj?rn Sture Valen Christer Winther - Lars Stenlund 3D V-3 6 500 37.0/1.0
G?ran Forss - Niclas ?rnerdal Dag Mangset - Anne Rydning 2D V-2 2 300 34.0/4.0
Leif Olsson - Mats Pettersson Britt-Marie Warborn - Per F?hraeus 2NT N+1 D 150 32.0/6.0
Mikael Westerlund - Per Jansson Bj?rn Andersson - Eva Andersson 2NT N= D 120 25.0/13.0
Michael Lemborn - Fredrik Alfredsson Elisabeth Eide - Kjell Vidar Holm 2NT N= D 120 25.0/13.0
Lars Kennethsson - Arne Blomqvist Arne Larsson - Magnus Eriksson 2NT N= D 120 25.0/13.0
Bengt Bellander - Jan Gutenwik Morgan Svensson - Johan Arvidsson 2NT N= D 120 25.0/13.0
Thomas Samuelsson - Sten Johansson Lena Petersen - Robert B?ck 2NT S= Kn 120 25.0/13.0
Eva Gunnarsson - Suzanne Lemborn Pierre Carbonnier - H?kan Tj?rnemo 2NT N= 9 120 25.0/13.0
Per Hagberg - Lars Westerlund Villy Havasi - Per Andersson 2 Ö-2 7 100 18.0/20.0
Peter Modh - Tommy Gunnarsson G?ran Adde - Jan Nilsson 1NT S= Kn 90 15.0/23.0
Rune Carlsson - Tony Elmroth Thor Simonsen - Marianne Simonsen 1NT S= Kn 90 15.0/23.0
Asle L?tken - Hege Falster Peter Kennerfalk - Tommi Ramstedt 2 Ö-1 7 50 12.0/26.0
Fredrik Hedesand - Ulf Aronson Lennart Nilsson - Anders Nilsson 2NT S-1 Kn -50 9.0/29.0
Mats Nilsland - Mikael Rimstedt Fredrik Wickstr?m - Kenneth ?sterberg 3NT N-1 Kn -50 9.0/29.0
Torgny Carlsson - Jan Enarsson Peggy Nyholm - Urban Mentzer 3NT N-2 D -100 5.0/33.0
Gun Bellander - Klas Bellander Jan Johansson - Sune L?bo 3NT S-2 Kn -100 5.0/33.0
Pontus Svinhufvud - Johnny Ivarsson Thomas Magnusson - Arne Eriksson 2 V= 2 -110 2.0/36.0
Mats Gunnarsson - Lars-Bertil Andersson Tomas Winqvist - Hans Mattsson 3NTD S-2 5 -300 0.0/38.0