Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 98

, Sverige 2012.04.08

Öst giv
N-S i zon
Dkn6
K10652
kn6
kn65
K4
98
KD875
EK107
108752
Dkn4
9
D832
E93
E73
E10432
94

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N46756
S46766
Ö97577
V97577
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Lennart Kjellman - Klara Asplund 3 Ö-3 3 150 28.0/0.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Sara Svanered - Beyla Edström 1 S+1 E 110 26.0/2.0
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Sofie Westlin - Linda Sandberg 2 V-2 Kn 100 24.0/4.0
Tina Andersson - Emilie Höber Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin 2 V-1 Kn 50 22.0/6.0
Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen Simon Hult - Simon Ekenberg 1NT V= 2 -90 19.0/9.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 1NT V= 3 -90 19.0/9.0
Even Morken - Kristian B. Ellingsen Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist 2 Ö= 3 -110 12.0/16.0
Erika Nordström - Joakim Ericson André Hagen - Kristian Stangeland 2 Ö= E -110 12.0/16.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 2 V= 2 -110 12.0/16.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Adam Stokka - Olle Sandström 2 Ö= 9 -110 12.0/16.0
Erik Fryklund - Robin Björkstrand Johan Karlsson - Daniel Gullberg 2 V= Kn -110 12.0/16.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Vesa Fagerlund - Antti Aimala 2 V+1 Kn -140 4.0/24.0
Daniel Labriz - Erik Levin Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 2 Ö+1 2 -140 4.0/24.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Katharina Brinck - Paul Gruenke 2 V+1 Kn -140 4.0/24.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Irma Petersen - Erik Andersson 3D N-2 9 -500 0.0/28.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek     - -/11.4