Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 104

, Sverige 2012.04.08

Väst giv
ingen i zon
KD963
K4
kn43
874
105
E72
KD96
KD92
Ekn7
D1093
82
E653
842
kn865
E1075
kn10

Optimalt kontrakt: 4NT V= -430
 NT
N34353
S34353
Ö1099810
V1099810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen Ulf Utterström - Therese Nordin 3 Ö-1 2 50 28.0/0.0
Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen 3 V+1 K -130 25.0/3.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Sara Svanered - Beyla Edström 3 V+1 8 -130 25.0/3.0
Simon Hult - Simon Ekenberg André Hagen - Kristian Stangeland 3 V+2 K -150 20.0/8.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Even Morken - Kristian B. Ellingsen 3 V+2 K -150 20.0/8.0
Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin Irma Petersen - Erik Andersson 1NT Ö+2 2 -150 20.0/8.0
Aarnout Helmich - Gerbrand Hop Robin Karlsson - Emanuel Unge 3NT Ö= 8 -400 13.0/15.0
Lennart Kjellman - Klara Asplund Malin Englund - Tuve Gustavsson 3NT V= 4 -400 13.0/15.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek Erik Fryklund - Robin Björkstrand 3NT Ö= 3 -400 13.0/15.0
Tina Andersson - Emilie Höber Tiffany Adde - Jon Scheutz 3NT V= 3 -400 13.0/15.0
Sofie Westlin - Linda Sandberg Hilda Sätherberg - Sara Strömberg 3NT V+1 K -430 6.0/22.0
Erika Nordström - Joakim Ericson Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen 3NT V+1 K -430 6.0/22.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 3NT Ö+1 8 -430 6.0/22.0
Daniel Labriz - Erik Levin Vesa Fagerlund - Antti Aimala 2D N-3 9 -500 1.0/27.0
Adam Stokka - Olle Sandström Johan Karlsson - Daniel Gullberg 2D N-3 2 -500 1.0/27.0
Katharina Brinck - Paul Gruenke     - -/14.1