Kommande tävlingar
25/11 Rekommenderad spelhelg för SM
02/12 Malmö BKs guldtävling
30/12 Allians Guld
Rapporterade tävlingar
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 15
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 14
19/11 IAF Uppsala lagguld Rond 13
Svenska Bridgeförbundet » Nordic Junior Pair Championship, omg 3 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Svenska Bridgeförbundet

Nordic Junior Pair Championship, omg 3

Bricka 100

, Sverige 2012.04.08

Väst giv
alla i zon
108
K942
108
E10642
Ekn6
876
kn9642
D5
K74
ED103
EK73
87
D9532
kn5
D5
Kkn93

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N73463
S73463
Ö610978
V610978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Andreas Plejdrup - Hassan Karlsen Sofie Westlin - Linda Sandberg 3NT Ö-1 2 100 27.0/1.0
Mikael Rimstedt - Ola Rimstedt Sara Svanered - Beyla Edström 3 V-1 10 100 27.0/1.0
Robin Karlsson - Emanuel Unge Berend Van den Bos - Joris Van Lankveld 2 V+2 10 -130 24.0/4.0
Erika Nordström - Joakim Ericson André Hagen - Kristian Stangeland 1NT Ö+2 2 -150 21.0/7.0
Tina Andersson - Emilie Höber Maria Juhlin - Filip Nolhage-Olin 1NT Ö+2 2 -150 21.0/7.0
Tiffany Adde - Jon Scheutz Katharina Brinck - Paul Gruenke 1NT Ö+3 2 -180 18.0/10.0
Malin Englund - Tuve Gustavsson Vesa Fagerlund - Antti Aimala 3 S-2 2 -200 16.0/12.0
Joel Forssell - Catrin Wahlestedt Adam Stokka - Olle Sandström 1NT Ö+5 2 -240 14.0/14.0
Kristoffer Hegge - Lars Arthur Johansen Simon Hult - Simon Ekenberg 2D S-2 6 -500 12.0/16.0
Sofie Mähler - Nicklas Sivelind Irma Petersen - Erik Andersson 3NT Ö= 2 -600 9.0/19.0
Erik Fryklund - Robin Björkstrand Johan Karlsson - Daniel Gullberg 3NT Ö= 2 -600 9.0/19.0
Ulf Utterström - Therese Nordin Aarnout Helmich - Gerbrand Hop 3NT Ö+1 2 -630 6.0/22.0
Daniel Labriz - Erik Levin Karri Kytömaa - Teemu Hyvönen 3NT V+2 4 -660 4.0/24.0
Hilda Sätherberg - Sara Strömberg Lennart Kjellman - Klara Asplund 3NT Ö+3 2 -690 2.0/26.0
Even Morken - Kristian B. Ellingsen Mikael Grönkvist - Ida Grönkvist 2D S-4 6 -1100 0.0/28.0
Erik Sjöstrand - Petter Dahllöf Ek     - -/11.4