Kommande tävlingar
29/03
Trosa BS Guld
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
Rapporterade tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Spara Ruter startlista
#
Lagnamn
Lagkapten
Lagmedlemmar
Anmälningsdatum
1
SC - Åmål Hulta
3645
Torbjörn Olsson [12371]
Peggy Nyholm [51632]
Michael Karlin [13772]
Markus Hedström [87082]
Mikael Johansson [3510]
06 Sep 07:29
2
SC - San Sac
2881
Magnus Berg [1199]
Johnny Blid [21205]
Erik Fryklund [80722]
Stefan Jönsson [13697]
Patrik Johansson [8899]
06 Sep 07:29
3
SC - Gullvi
1884
Per Larsson [10701]
Sören Lennartsson [9338]
Christian Carlsson [9498]
Irén Laang [86441]
Bo Roos [13691]
06 Sep 07:29
4
SC - LagOmBud
18166
K-G Wanngård [6634]
Göran Rångevall [2876]
Mattias Jonsson [22897]
Peter Svensson [802]
06 Sep 07:29
5
SC - ZMRZLINA
24659
Rune Pettersson [3141]
Rolf Scherdin [3102]
Hans-Ove Sandin [9981]
Juha Nieminen [12467]
Christer Bjäring [3545]
Leif Claesson [11254]
06 Sep 07:29
6
SC - Tootsie
4451
Tatyana Trendafilova [35574]
Sanna Clementsson [55629]
Linus Dahlström [44253]
06 Sep 07:29
7
SC - ANNA
4049
Bengt-Erik Efraimsson [127]
Magnus Ekman [6926]
Peter Carlsson [11594]
07 Sep 11:16
8
Skalman
13995
Niklas Warne [15344]
Johan Säfsten [35452]
Per-Erik Malmström [23472]
22 Sep 13:56
9
Mango Chock
39287
Cristina Ringström [39288]
Per Gjellan [54463]
Göran Vestin [85771]
22 Sep 20:51
10
Valle
244
Madeleine Swanström [9227]
Tommy Gullberg [9047]
Anders Morath [4664]
25 Sep 09:21
11
Jannes
85230
Teo Bodin [36833]
Jonas Petersson [2059]
Jan Selberg [11074]
25 Sep 10:34
12
Värsta Stamtavlan
46129
Erik Sjöstrand [46129]
Lennart Kjellman [90879]
Klara Asplund [46434]
Linda Sandberg [31131]
26 Sep 22:02
13
Bill & Bull
15346
Mats Johansson [15014]
Linnea Edlund [34773]
Ia Börling [89037]
27 Sep 09:46
14
SC - Fem stoppar spöktåget
27672
Lars Jansson [30089]
Peter Nuoristo [5502]
Anders Ljungblad [18480]
Tobias Törnqvist [16484]
Ulrika Lindström [26477]
02 Oct 09:37
15
SC - Team Paper Moon
17974
Urban Finnsson [11072]
Anders Enström [13338]
Petter Bengtsson [11369]
02 Oct 10:12
16
ABB 21
51490
Hernando Slottsdahl [8996]
Lars Marjoniemi [14508]
Elisabeth Stanley [8807]
03 Oct 11:33
17
Topmix
1912
Göran Selldén [4863]
Peter Görnandt [9039]
Henrik Wegnelius [2050]
06 Oct 11:10
18
SC - Team Westcoast
17074
Michael Lemborn [1215]
Per Jansson [2485]
Suzanne Lemborn [14984]
Tore Stormo [78250]
John-Erik Hörnfeldt [4866]
08 Oct 06:53
19
Greven
2878
Johnny Östberg [2051]
Christer Eriksson [9292]
Mårten Gustawsson [8699]
08 Oct 06:54
20
Dagens Dubbel
12536
Bo Ericson [2962]
Urban Björklund [9496]
Per-Erik Jansson [2974]
08 Oct 07:52
21
SC - Växjö
12954
Gunnar Sjökvist [10488]
Per Bretz [894]
Arne Ericson [12242]
Leif Björkman [7011]
Henrik Morin [12957]
09 Oct 08:06
22
UBS Doc
6
Göran Sperber [6655]
Carl Engholm [9773]
Marcus Hjelte [84282]
Marito Karlsson [15214]
09 Oct 20:38
23
SC - Lag Älwö
6084
Sture Rundgren [908]
Gabor Barath [916]
Evert Samuelsson [7193]
13 Oct 09:27
24
Yellow G
80480
Frank Westman [2822]
PG Eliasson [2827]
Gunnar Elmroth [8335]
13 Oct 12:10
25
Falcon Crest
6659
Björn Alenfalk [2828]
Joakim Nordlindh [35307]
Ulf Nohrén [2798]
14 Oct 15:26
26
Zarathustra
1239
Kjell Staffas [34308]
Johannes Matsson [52882]
Peter Swensson [15345]
16 Oct 13:19
27
BridgeBertheau
57666
Peter Bertheau [16757]
Kathrine Bertheau [81089]
Ola Rimstedt [88183]
Mikael Rimstedt [88184]
Per-Ola Cullin [21204]
18 Oct 07:17
28
SC - 99:an
11174
Per Östlund Mitchell [11850]
Björn Sörling [80438]
Björn Thalén [23411]
Robin Björkstrand [30309]
Börje Dahlberg [4744]
06 Sep 07:29
29
Knut-Axel med vänner
85109
Mattias Weiler [11482]
Emanuel Unge [49509]
Erika Rodin [93303]
Simon Bech [87173]
18 Oct 10:58
30
Harrys Boys
2821
Harry Schüssler [13106]
Lars Olsson [2795]
Börje Liljekvist [2874]
Mikael Fahlander [13534]
18 Oct 10:58
31
Gudruns Lärjungar
24169
Tommi Ramstedt [51783]
Gudrun Strandberg [4143]
Ylva Strandberg [9217]
09 Nov 14:43
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80