Kommande tävlingar
04/05
Kerstin Strandbergs Minne - IA
08/05
Riksläger - Ljungskile
08/05
Final
Rapporterade tävlingar
23/03
Laholmsguldet 2024
17/02
Munka Ljungby Guld
03/02
Plattliret BK S:t Erik
Hem
Information
Bli medlem
Kansli/Kontaktinformation
Bridgens Dag
Disciplinnämnden
Förslag Spader
Förtjänsttecken
Forum
Länkar
Hjärtstartare
Prislistor, banner
Registrera I-medlemmar
Regler och bestämmelser
Sitekarta
Spader - versionshistorik
Styrelsen
Vanliga frågor (FAQ)/Manual Spader
Ladda upp filer
Dokument, blanketter och filer
Medlem
MK informerar
Filmklipp
Budproblemet
Fotoalbum
Hjärtstartare
Juniorer
Materialcentralen
Medlemsavgift
Medlem på nätet
SysKon
Profilen
Sök medlem
Årets Klubbledare
You Tube
Tidningen Bridge
Tävling
TK Informerar
Kalender
Allsvenskan
Bridge på Internet
Bridgefestival
EM
Guldtävlingar/Spelprogram
JNM
Juniorfonden
Juniorer
Lagboken
Medaljer EM/VM/OS/WMSG
Landslag
Lagkommissionen
Nya Mästare
NM
Regler och Bestämmelser
SM-finaler/finalplatsfördelningar
Svenska Cupen
Stena Line Cup
SM-Lag
Spel för mindre rutinerade
Simultantävlingar
Svenska Mästare
Tävlingsledare
Tävlingsledare, Elit
Veckans Giv
VM
WMSG/OS
Utbildning
Om utbildning
Arrangera provbridge
Bridgemate
Bridgekurser
Bridgelärare
Kommande utbildningar
Klubbfunktionär
Lär Dig Spela Bridge
Minikurser
Material för nybörjarkurser
Rekryten
Ruter
SISU
Spader
Teckenspråkslexikon
Tävlingsledare
Utbildningsplan
Ruter
Kalender
Sök
Spara Ruter startlista
#
Lagnamn
Lagkapten
Lagmedlemmar
Anmälningsdatum
1
Andreasson
4797
Leif Beckman [18021]
Miklos Bajzath [13864]
Hans Orrheim [13863]
09 Jul 16:23
2
De oslagbara
12879
Oscar Hult [12879]
Joakim Olsson [80478]
Kicki Oschlak [91014]
Roland Härsjö [81643]
12 Jul 22:26
3
SALU
50874
Adam Kovasznay [50874]
Kjell Evensen [11738]
Anders Våge [50378]
Bengt Johansson [1777]
13 Jul 11:13
4
Bunk
49953
Ingemar Assarsjö [647]
Göte Berntsson [92122]
Peter Norrhede [2488]
Per Sjöberg [2494]
Stefan Åsgården [3901]
13 Jul 12:25
5
L-Å-G
17359
Lars-Åke Gustafsson [17359]
Carl Ek [5294]
May Moore [4867]
Björn Wenander [4856]
13 Jul 13:02
6
Racke
1169
Nils Åhlén [1169]
Gerhard Jörgensen [12288]
Eva Gunnarsson [12598]
Tommy Gunnarsson [10295]
15 Jul 11:33
7
Farmers
6749
Bo Erikson [6749]
Ylva Pyykkö [50062]
Anders Erikson [3396]
Peter Karlsson [2382]
Ronny Ovesson Ejnell [2489]
Jan-Erik Åsmo [2970]
16 Jul 15:06
8
Frölunda 3
20595
Peter Giese [20595]
Rolf Ekdahl [17470]
Sverker Alfredsson [20594]
Finn Jeppsson [88498]
16 Jul 15:07
9
Nyberg
5059
Karin Nyberg [5059]
Ulla Berntsson [11235]
Birgit Andersson [5116]
Christoffer Dückhow [8470]
23 Jul 09:04
10
Tiramisu
10458
Jan Ahlqvist [10458]
Carina Eliasson [78229]
Ella Witek Olsson [20412]
Jan Konar [9717]
Berit Fors [4807]
08 Aug 12:41
11
Janssonligan
51436
Gunnar Jansson [51436]
Torbjörn Kåreke [13038]
Tobias Bende [27672]
Anders Ljungblad [18480]
Peter Nuoristo [5502]
09 Aug 12:54
12
Everfresh
4863
Göran Selldén [4863]
Jim Nielsen [4865]
Pia Andersson [4874]
Mikael Westerlund [9690]
10 Aug 08:28
13
Bronsdag
36124
Bengt Nordström [36124]
Erik Sved [16]
Kenneth Gadd [7511]
Allan Eriksson [7590]
10 Aug 09:00
14
X-team
80438
Vivianne Norling [88947]
Fredrik Norling [49212]
Lena Petersen [12966]
Moa Björkstrand [85317]
Irma Petersen [33038]
11 Aug 12:24
15
Deadwood Lerum
8792
Björn Johansson [8792]
Lars Wallin [11191]
Anders Ihalainen [4892]
Roger Grund [3081]
11 Aug 20:41
16
Naturmix
11174
Robert Bäck [11174]
Per Östlund Mitchell [11850]
Börje Dahlberg [4744]
Robin Björkstrand [30309]
16 Aug 20:17
17
Finesse
18825
Birgit Petersen [18831]
Lena Schoultz [26304]
Birgitta L Emanuelsson [39827]
18 Aug 14:08
18
Picassos vänner
13057
Ulla Westerlund [10090]
Ingvar Grahn [5064]
Harald Sjöman [8915]
Pär Ljungquist [13363]
Jan Hanner [10179]
21 Aug 14:32
19
Tjörn Arne
5115
Britt-Inger Bauhr [17239]
Arne Bauhr [17240]
Kenneth Blomgren [2942]
22 Aug 10:52
20
Strykhennerna
57091
Krister Ljungberg [36684]
Marianne Fagerby [49361]
Nils Nordahl [3075]
22 Aug 12:37
21
Pragvåren
4805
Mats Allgöwer [8386]
Johan Svensson [11900]
Lars-Uno Andersson [14287]
22 Aug 20:37
22
Partille
19633
Börje Brag [19633]
Jan Karlsen [4843]
Claes-Hugo Larsson [18560]
Håkan Arebrink [85327]
Gilbert Fransson [26452]
Hans Eriksson [4844]
22 Aug 22:12
23
KBA Thunberg
2754
Sten-Åke Thunberg [2754]
Sture Ekberg [4859]
Leif Wennebrink [2755]
Hans Barkman [85786]
23 Aug 12:12
24
No Name
29428
Tony Elmroth [44888]
Magnus Lundgren [7494]
Koen Lindström Claessen [29429]
Elin Lindström Claessen [30247]
Jan Sparud [19885]
25 Aug 07:54
25
BS 53
38624
Annika Corneliusson [38624]
Patrik Clevström [52591]
Stefan Corneliusson [38625]
Thomas Westberg [42569]
25 Aug 12:02
Sök i Spader
Distrikten
Förbundet
Bohuslän-Dals
Dalabridgen
Gotlands
Gävleborgs
Göteborgs
Hallands
Jämtland-Härjedalens
Jönköpings läns
Medelpads
Mälardalens
Norrbottens
Skånes
Stockholms
Sydöstra Sveriges
Upplands
Värmland-Dals
Västerbottens
Västergötlands
Ångermanlands
Örebro läns
Östra Mellansvenska
Svenska Bridgeförbundet, Karlsgatan 28, 703 41, Örebro, Tel: +46 (0)19-277 24 80