2015-12-12 rev 2016-07-30
LISTA ÖVER KAFFEANSVARIGA 2016:
Regler för verksamheten finns att hämta på vår hemsida.
Om ni har problem att utföra enligt listan så ansvarar ni för ett byte inom gruppen.
Kaffeansvariga under januari månad:
V01
160104 måndag Gertie Schill - Lena Ljungqvist
160106 onsdag Tävling ”Trettondagsbarometer”
160107 torsdag Birgit Hedman - Jan-Roger Lilja
160109 lördag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
V02
160111 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
160112 tisdag Lag Kåresson -
160113 onsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
160114 torsdag Boye Sandelius - Christer Pettersson
160116 lördag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
V03
160118 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
160119 tisdag Lag Kents lärkor
160120 onsdag Rustan Lundgren - Ulla Lundgren
160121 torsdag Margareta Forslund - Ingrid Muhl
160123 lördag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
V04
160125 måndag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt
160126 tisdag Magnus S - Christina S
160127 onsdag Rolf Arvidsson - Hasse Olofsson
160128 torsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
160130 lördag Astrid Börjesson
Lördagsspel utgår from. februari månad och till vidare enligt TPK därav rev. lista
Kaffeansvariga under februari månad:
V05
160201 måndag Leif Jansson - Glenn Eliasson
160202 tisdag Lag Eliasson -
160203 onsdag Christina Svensson - Pelle Pettersson
160204 torsdag Gertie Schill - Jan-Inge Christiansson
160206 lördag May Ericson - Ingeborg Börjesson utgår
V06
160208 måndag Lage Ahlström - Ingvor Almbratt
160209 tisdag Lag Boye
160210 onsdag Kerstin Georgsson -Lars Styrmark
160211 torsdag Lena Ljungqvist -Tommy Ljungqvist byte till Rolf Arvidsson - Jan-Roger Lilja160213 lördag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson utgår
V07
160215 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
160216 tisdag Bo J & Birgit H
160217 onsdag Rolf Bergqvist - Lars-Bertil Alkstrand
160218 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
160220 lördag Lyona Besserer - Hans Kjellberg utgår
V08
160222 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
160223 tisdag Lag Elisabeths änglar
160224 onsdag Lage Olofsson - Tommy Hansson
160225 torsdag Claes-Göran Ahrén - Anna Ahrén
162027 lördag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson utgår
V09
160229 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
Kaffeansvariga under mars månad:
V09
160301 tisdag Lag Larsson
160302 onsdag Kurt Sevehem - Håkan Petterson
160303 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson
160305 lördag Astrid Börjesson utgår
V10
160307 måndag Lage Ahlström - Ingvor Almbratt
160308 tisdag Gunvor L & Mats L Byte till Magnus & Christina Svensson
160309 onsdag Artur Andersson - Lennart Löfberg
160310 torsdag Jan Nyqvist - Lisbeth Andersson
160312 lördag May Ericson - Ingeborg Börjesson utgår
V11
160314 måndag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt
160315 tisdag Lag Sockerärtorna
160316 onsdag Elisabeth Olsson - Bo Johansson
160317 torsdag Tove Roulund - Christer Larsson
160319 lördag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson utgår
V12
160321 måndag Leif Jansson - Glenn Eliasson
160322 tisdag Christers L & Glenn E
160323 onsdag Berit Johnsson - Lena Greenwood
160324 torsdag Skärtorsdagsbridge - festligt påskspel?
V13
160328 måndag Annandag Påsk, utgår
160329 tisdag Tommy Hansson - Jette Hultén
160330 onsdag Bernt Gustavsson - Berit Svenningsson ersätts av J-R Lilja- May Ericson
160331 torsdag Åke Griphede - Hans Ekbladh
Kaffeansvariga under april månad:
V14
160404 måndag Gertie Schill - Lena Ljungqvist
160405 tisdag Lag Kåresson
160406 onsdag Kerstin Georgesson - May Ericson
160407 torsdag Ingemar Stråhle - Gudrun Skantze
V15
160411 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottoson
160412 tisdag Magnus Svensson
160413 onsdag Tommy Nilsson - Britt-Inger Nilsson
160414 torsdag Kurt Sevehem - Håkan Pettersson
V16
160418 måndag Jette Hultén - Roger Hultén
160419 tisdag Lag Lenas blåbär
60420 onsdag Bengt Kåreby - Mona Kåreby
160421 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson
V17
160425 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
160426 tisdag Tove Roulund m.fl. (utbildningsbridge)
160427 onsdag Lena Ackfeldt - Anders Ackfeldt utgår Tove & Jan-Roger ersätter
160428 torsdag Lena Ljungqvist - Tommy Ljungqvist
Kaffeansvariga under maj månad:
V18
160502 måndag Inger Strandahl - Harriet Gunnarsson byte
160503 tisdag Vakant (utbildningsbridge)
160504 onsdag Paula Andreasson - Roland Andreasson byte
160505 torsdag Leif Jansson - Lars Styrmark
V19
160509 måndag Astrid Börjesson -
160510 tisdag Vakant (utbildningsbridge) -
160511 onsdag Ulla Lundgren - Rustan Lundgren
160512 torsdag Pelle Pettersson - Jan Lundberg
V20
160516 måndag Ingvor Almbratt - Lage Ahlström
160517 tisdag Lag Smultronen
160518 onsdag Anna Ahrén - Claes-Göran Ahrén
160519 torsdag May Ericson - Bernt Gustafsson
V21
160523 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
160524 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160525 onsdag Lena Hultgren - Thomas Hultgren
160526 torsdag Jan Nyqvist - Lisbeth Andersson
v22
160530 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
160531 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
Kaffeansvariga under juni månad:
V22
160601 onsdag Artur Andersson - Lennart Löfberg
160602 torsdag Glenn Eliasson - Lars Styrmark
V23
160607 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160608 onsdag Margareta Forslund - Ingrid Muhl
160609 torsdag Håkan Pettersson - Curt Sevehem
V24
160613 måndag Inger Strandahl
160614 tisdag Tove Roulund - Ingrid Gustavsson
160615 onsdag Christer Larsson - Bo Johansson
160616 torsdag Christer Pettersson - Boye Sandelius
V25
160620 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
160621 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160622 onsdag Rolf Arvidsson - Hasse Olofsson
160623 torsdag Tommy Oscarsson - Kerstin Johansson
V26
160627 måndag Astrid Börjesson
160628 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160629 onsdag Gertie Shill - Jan-Inge Christiansson
160630 torsdag Lage Olofsson - Christer Svensson
Kaffeansvariga under juli månad:
V27
160704 måndag Ingvor Almbratt - Lage Ahlström
160705 tisdag Jette Hultén - Anna-Lena Barknertz
160706 onsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
160707 torsdag Jan-Roger Lilja - Lisbeth Andersson
V28
160711 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
160712 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160713 onsdag Tommy Hansson - Birgit Hedman
160714 torsdag May Ericson - Kerstin Georgesson
V29
160718 måndag Astrid Börjesson
160719 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160720 onsdag Harriet Gunnarsson - Berit Johnsson
160721 torsdag Jette Hultén, Roger Hultén
V30
160725 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottoson
160726 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160727 onsdag Bernt Gustavsson - Tove Roulund
160728 torsdag Åke Griphede -Hans Ekbladh
Kaffeansvariga under augusti månad:
V31
160801 måndag Jan Nyqvist - Lisbeth Andersson byte till Margaretha Ottosson
160803 onsdag Artur Andersson - Lennart Löfberg
160804 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V32
160808 måndag Inger Strandahl - Lisbeth Andersson byte
160809 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160810 onsdag Ulla Lundgren - Rustan Lundgren byte Bengt & Mona Kåreby
160811 torsdag Lena Ljungqvist - Tommy Ljungqvist
V33
160815 måndag Leif Jansson - Glenn Eliasson
160816 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160817 onsdag Anna Ahrén - Claes-Göran Ahrén
160818 torsdag Margareta Forslund - Ingrid Muhl
V34
160822 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellberg
160823 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160824 onsdag Lena Hultgren - Thomas Hultgren
160825 torsdag Kerstin Georgesson - Christina Svensson
V35
160829 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
160830 tisdag Lottade par, alla som deltager hjälper till i köket
160831 onsdag Mona Kåreby - Bengt Kåreby
Kaffeansvariga under september månad:
V35
160901 onsdag Lena Hultgren - Thomas Hultgren
V36
160905 måndag Paula Andreasson - Roland Andreason
160906 tisdag Kåresson
160907 onsdag Lena Greenwood - Birgit Hedman
160908 torsdag Kerstin Johansson -Tommy Oscarsson
V37
160912 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
160913 tisdag Christinas Björnbär
160914 onsdag Arnold Andersson -Tove Roulund
160915 torsdag Gertie Schill -Jan-Inge Christiansson
V38
160919 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
160920 tisdag Rolfs Mockatårtor
160921 onsdag Lennart Löfberg -Artur Andersson
160922 torsdag Glenn Eliasson - Lars Styrmark
V39
160926 måndag Leona Besserer- Hans Kjellberg
160927 tisdag Jettes Karameller
160928 onsdag Elisabeth Olsson - Bo Johansson
160929 torsdag Christer Pettersson - Boye Sandelius
Kaffeansvariga under oktober månad:
V40
161003 måndag Astrid Börjesson
161004 tisdag Larsson
161005 onsdag Åke Griphede - Hans Ekbladh
161006 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V41
161010 måndag Ingvor Almbratt - Lage Ahlström
161011 tisdag Magnus S - Christina S
161012 onsdag Rolf Bergqvist - Lars-Bertil Alkstrand
161013 torsdag Margaretha Forslund - Ingrid Muhl rev.
V42
161017 måndag Inger Strandahl - Lisbeth Andersson
161018 tisdag Sockerärtorna
161019 onsdag Mona Kåreby - Bengt Kåreby
161020 torsdag Hasse Olofsson - Rolf Arvidsson byte med 27 okt
V43
161024 måndag Laila Blomgren - Sten Blomgren
161025 tisdag LeMon
161026 onsdag Lena Hultgren - Thomas Hultgren
161027 torsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle byte 20 okt
V44
161031 måndag Leif Jansson - Glenn Eliasson
Kaféansvariga under november månad:
V44
161101 tisdag Elisabeths Änglar
161102 onsdag Britt-Inger Nilsson - Tommy Nilsson
161103 torsdag Lena Ljungqvist - Tommy Ljungqvist
V45
161107 måndag Inger Strandahl
161108 tisdag Lena & Tomas Hultgren
161109 onsdag Ulla Lundgren - Rustan Lundgren
161110 torsdag Per Carlsson - Claes Eurenius
V46
161114 måndag Lyona Besserer - Hans Kjellgren
161115 tisdag Lasses Plommon
161116 onsdag Kerstin Georgsson - Christina Svensson
161117 torsdag Jette Hultén - Jan-Roger Lilja (+ deltagare i nygammalt)
V47
161121 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
161122 tisdag Kents lärkor
161123 onsdag Lennart Löfberg - Artur Andersson
161124 torsdag Bo Johansson - Jan Lundberg
V48
161128 måndag Kerstin Albrektsson - Björn Albrektsson
161129 tisdag Tomas & Lena Hultgren
161130 onsdag Lena Greewood - Berit Johnsson
Kaféansvariga under december månad:
V48
161201 torsdag Jan Nyqvist - Jan-Roger Lilja (Jan Lundberg utgår rev)
V49
161205 måndag Paula Andreasson - Roland Andreasson
161206 tisdag Kåresson
161207 onsdag Harriet Gunnarsson - Christer Larsson
161208 torsdag Kerstin Johansson - Tommy Oscarsson
V50
161212 måndag Gertie Schill - Lena Ljungqvist
161213 tisdag T Hanssons & J Hultén
161214 onsdag Åke Griphede - Hans Ekbladh
161215 torsdag VAKANT - VAKANT (Nygammalt)
V51
161219 måndag Margaretha Ottosson - Evald Ottosson
161220 tisdag Lenas Blåbär
161221 onsdag Gudrun Skantze - Ingemar Stråhle
161222 torsdag Boye Sandelius - Christer Pettersson
V52
161227 tisdag Toves Praliner
161228 onsdag Jette Hultén - Roger Hultén